MŠ Všetatyokres Rakovník
Krok za krokem přírodou.

Potřeby do MŠ

Dítě pro pobyt v mateřské škole potřebuje:

Pohodlné oblečení

Ve třídě je udržovaná stálá teplota, proto není třeba dávat dětem teplé mikiny nebo punčocháče pod kalhoty.

Přezůvky s pevnou patou

Nejlépe klasické dětské papuče.

Starší obuv a oblečení, na pobyt venku

Na pobyt venku je nejlepší starší oblečení, včetně ponožek. Z hygienických důvodů není vhodné nosit ponožky ze třídy na školní zahradu. Nesmí se zapomínat ani na rukavice, šály a čepice v zimě a nějakou pokrývku hlavy v létě.

Převlečení na tělocvik

Tepláky, triko

Pláštěnku / Gumové-nepromokavé oblečení

Na vycházky dejte svému dítěti pláštěnku. To, že dítě bude mít ve školce pláštěnku, nám umožní se vydat na vycházku i ve dnech, kdy nebude pršet, ale bude riziko deště.

Pyžamo

Na odpolední odpočinek potřebuje dítě vlastní pyžámko.

Rezervní oblečení!!! Prosím o průběžné kontrolování a doplňování

Především mladší děti by měly mít ve školce rezervní oblečení pro případ nehody. Náhradní tričko, tepláčky a spodní prádlo.

Označení věcí

Označte všechny věci včetně bot, přezůvek a pláštěnky nějakou značkou nebo písmeny pro rozpoznání věcí. Usnadníte tím sobě, nám i svému dítěti práci při identifikaci věcí.

Oblíbený hrníček

Pro zajištění pitného režimu potřebuje každé dítě svůj vlastní oblíbený hrníček, který si snadno pozná a používá ho během dne.

Holinky

Trvale ponechané v MŠ, abychom mohli chodit do přírody, do polí, lesa i v případě rosy nebo mokra

Kartáček na zuby a hřeben

Trvale ponechané v MŠ